оманда молодости нашей - " олос" 1977 год

15 грудн€ у сел≥ „калове на спортивн≥й баз≥ “ олоса” п≥сл€ дводенного методичного огл€ду в≥дновили своњ тренувальн≥ зан€тт€ футбол≥сти району. “ут, на спортивному комплекс≥ команда готуватиметьс€ до нового спортивного сезону до 10 с≥чн€ 1977 року. ѕот≥м вињздить на п≥вдень на двотидневий зб≥р, де проведе дв≥ контрольн≥ зустр≥чи з командми вищоњ л≥ги. ѕот≥м, повернувшись додому, знову м≥с€ць тренуватиметьс€ на своњй баз≥, п≥сл€ цього в≥дправитьс€ на св≥й основний зб≥р в ћукачево.

" олос" - "Ќоватор" ∆данов
------------------------------------------------------------------

ќ 16-й годин≥ п≥сл€ свистка судд≥ на пол≥ з’€вилис€ футбольн≥ команди. Ќ≥копольський “ олос” вийшов на гру в такому склад≥: ј. —≥денко, ћ. ѕелипенко, ѕ. Ќайда, ј.  азанцев, ¬. Ѕульба, —. Ѕритченко, ™. ”сенко, ¬. «еленський, ѕ. Ѕасов, —. „умак, ј. «юзь (удругому тайм≥ його зам≥нив √. √оршков). ѕо традиц≥њ господар≥ пол€ з перших же хвилин повели наступ на ворота гостей. јтакували дружно, наполегливо, п≥дключали п≥взахист ≥ нав≥ть окремих захисник≥в. ¬они були близьк≥ до усп≥ху, але заважала зайва нервов≥сть, захопленн€ ≥ндив≥дуальною грою, словом, брак весн€ного футболу. ƒо того ж, були уважними ждановц≥. ¬они, знаючи н≥копольц≥в з минулого року, чекали цього натиску ≥ подбали про захист, в≥д≥славши до вор≥т велик≥ сили. ¬се ж було видно, що н≥копольц≥ техн≥чно ≥ ф≥зично п≥дготовлен≥ краще. √ост€м довелос€ почати гру ≥з центра пол€. ÷е сталос€ в середин≥ першого тайму. ÷ентральний захисник “ олоса” майстер спорту ѕетро Ќайда виконував штрафний удар. √ост≥ ретельно готували ст≥нку. јле Ќайда дав м’€кий пас ™вгену ”сенко, ≥ той не дуже сильно, але точно скерував м’€ча у нижн≥й кут вор≥т. јнатол≥й “одор, воротар “Ќоватора” н≥чого не зм≥г вд≥€ти.

" олос" - "Ўахтер" √орловка
----------------------------------------------------

Ќа матч н≥копольц≥ вийшли у тому ж склад≥, €ким к≥лькома дн€ми ран≥ше перемогли ждановц≥в. Ћише зам≥сть ¬≥ктора Ѕульби грав ¬алер≥й јнтонюк. √ост≥ в≥дразу показали, що вони перш за все дбатимуть про своњ тили ≥ не втрат€ть жодноњ можливост≥ дл€ контратаки. “ак ≥ сталос€. ¬же на перших хвилинах матчу по правому краю на висок≥й швидкост≥ промчав центральний нападаючий “Ўахтар€” ¬.  ильд€ков. Ќе зустр≥чаючи протиборства захисник≥в, наблизивс€ до воротарського майданчика ≥ сильним ударом послав м’€ч мимо ј. —≥денка 1:0.
Ќажаль, н≥копольц≥ сприйн€ли занадто спок≥йно. ѕерший тайм вони провели без особливого старанн€, в’€ло, немов сам≥ вели в рахунку, а не гост≥. ѕ≥д час перерви њм на це було вказано ≥ другий тайм абсолютно в≥др≥зн€вс€ в≥д першого. “ олос” вс≥ 45 хвилин пров≥в виключно на половин≥ пол€ гостей. ѕ≥д час одн≥Їњ гостроњ атаки гост≥ порушили правила гри. 11-й удар ч≥тко виконував ѕ. Ќайда 1:1.
ј буквально через хвилину наш захистник ¬. јнтонюк заставив з≥тхнути трибуни: його сильний удар прийшовс€ в перекладину. ѕот≥м реально загрожували воротам гостей ¬. «еленський, дв≥ч≥ ™. ”сенко. ѕросто дивно, що м’€ч жодного разу не перес≥к л≥н≥њ вор≥т “Ўахтар€”.
≤ тут, наприк≥нц≥ матчу трапилось те, чого н≥хто не чекав. √ост≥ використали помилку захисту “ олоса”, провели блискавичну контратаку ≥ вдруге добились усп≥ху.

"ћеталлист" ’арьков - " олос"
-----------------------------------------------------

ƒв≥ гри провели вдома футбол≥сти н≥копольського « олоса». якщо в перш≥й њм спри€в усп≥х, то в останн≥й вони зазнали поразки в≥д горл≥вського «Ўахтар€». ј щоб д≥знатис€, €к же в новому сезон≥ виступаЇ њх наступний суперник – «ћетал≥ст», гост≥ прињхали подивитис€ його зустр≥ч ≥з « арпатами». «робивши з нењ в≥дпов≥дн≥ висновки, наставник н≥копольц≥в ¬олодимир ≈мець перед вчорашн≥м матчем вимагав в≥д своњх вихованц≥в боротись за кожний м’€ч ≥ щ≥льно оп≥кати гравц≥в «ћетал≥ста».

“реба сказати, що зустр≥ч в≥д початку ≥ до ф≥нального свистка проходила у швидкому темп≥. √осподар≥ пол€ прот€гом обох тайм≥в пост≥йно атакували ворота —≥денка. јле голк≥пер д≥€в бездоганно. “≥льки в перш≥й половин≥ гри харк≥в’€ни подавали дес€ть кутових, ≥ жодного разу вони не змогли добитис€ переваги. ѕричому, перебуваючи у штрафному майданчику « олоса», наш≥ земл€ки не завжди правильно вибирали м≥сце дл€ нанесенн€ завершального удару.

√ост€м же р≥дко вдавалис€ контратаки. ≤ т≥льки на 34-й хвилин≥ одна з них ледве не завершилась вз€тт€м вор≥т ƒвуреченського. ƒосв≥дчений захисник Ќайда, п≥дключившись до нападу, точно в≥ддав м’€ч √оршкову, €кий, до реч≥, був найкращим у них в передн≥й л≥н≥њ, ≥ ƒвуреченському довелос€ продемонструвати свою майстерн≥сть. ј через дв≥ хвилини нашому воротарев≥ п≥сл€ роз≥грашу двох кутових знову вдалос€ вийти переможцем. ƒо цього ж ƒавид, опинившись неподал≥к вор≥т н≥копольц≥в, м≥г сам нанести влучний удар, але в≥н неспод≥вано в≥дкинув м’€ч ÷имбалюку. “а було п≥зно. ѕередачу митт€ перехопили гост≥.

ѕот≥м  аплун не попадаЇ в пуст≥ ворота, а удар ÷имбалюка метр≥в з 20-ти з трудом в≥дбиваЇ голк≥пер —≥денко. ’арк≥в’€нам випадаЇ ще одна можлив≥сть «розпечатати» ворота « олоса», та м’€ч, пробитий Ўаленком з кута воротарського майданчика, не дос€гаЇ мети. ј на останн≥й хвилин≥ першого тайму страж вор≥т Ќ≥копол€ виграв дуель з Ѕерниковим.

артина гри команд в другому тайм≥ була схожа на перший. Ќаш≥ земл€ки знов-таки подавали безл≥ч кутових, њх атаки в основному проходили через центр. ѕравда, запам’€тавс€ один небезпечний момент, коли ÷имбалюк, опинившись сам на сам ≥з —≥денком, пробив повз вор≥т.  ≥нц≥вку матчу обидва суперники провели дещо безладно, бо залишалос€ обмаль часу, а зв≥дси й техн≥чний брак, €кий припускали гравц≥ при прийом≥ й обробц≥ м’€ча.

—л≥д додати, €кщо в поЇдинку з « арпатами» харк≥в’€ни вигл€дали на пол≥ дещо важкуватими, то у вчорашньому матч≥, незважаючи на те, що вони в≥ддали багато сил ≥ енерг≥њ в попередньому, грали значно легше. ≤ все ж на табло залишилис€ одн≥ нул≥. ј разом з ними поступово втрачаютьс€ дорогоц≥нн≥ очки, €к≥ конче зараз потр≥бн≥ команд≥.

" олос" - "¬олна" ’мельницкий

Ќа гру з хмельницькою “¬олною” н≥копольськ≥ с≥льськ≥ футбол≥сти вийшли в такому склад≥: —≥денко, Ѕульба, Ќайда, ÷. «еленський, ¬. «еленський, Ѕритченко, ”сенко, ѕилипенко, Ѕасов,  оноваленко,  ол€дюк. як бачимо, тренери зробили де€ку перестановку в л≥н≥€х команди до того ж, ввели к≥лькох молодих гравц≥в. ‘утбольна гра нашого захисту, €ким ч≥тко керував Ќайда, “п≥дчищаючи” помилки товариш≥в.
¬ першому тайм≥ “ олос” не зм≥г реал≥зувати своЇњ переваги, хоч принаймн≥ дв≥ч≥ були дл€ цього можливост≥. ” друг≥й половин≥ гри на поле зам≥сть —. «еленського ≥ ¬. «еленського вийшли јнтонюк ≥  азанцев. ÷ей тайм наш≥ спортсмени провели активно й ц≥леспр€мовано. ј њх атаки щоразу ставали гостр≥шими, ≥, врешт≥, одну з них красиво завершив Ѕасов. ¬≥н буквально вколотив м’€ча в с≥тку вор≥т гостей.

" олос" - "Ћокомотив" ¬инница
--------------------------------------------------------

ћатч почавс€ без розв≥дки, широкими атаками наших спортсмен≥в. “ олос”, з≥ всього було видно, прагнув перемогти, а гост≥ не приховували бажанн€ зберегти своњ ворота недоторканими, а при можливост≥ й добитись усп≥ху.
“ олос” грав з≥брано, наполегливо шукав шл€х≥в до вор≥т зал≥зничник≥в. Ѕуло видно, що наш≥ футбол≥сти пом≥тно прибавили пор≥вн€но з початком сезону у швидкост≥, техн≥ц≥, вм≥нн≥ конструювати атаки ¬они повн≥стю переграли в≥нничан, шкода т≥льки, що свою перевагу над сильним суперником не довели ще й к≥лькома голами, хоч, коли судити по гр≥, вони цього заслужили.
” першому тайм≥ “ олос” принаймн≥ трич≥ мав реальн≥ можливост≥ вийти вперед, але то вдало д≥€в воротар гостей, то через зайву посп≥шн≥сть неточно били нападаючи, н≥чим ≥стотним не в≥др≥зн€вс€ в≥д першого ≥ другий тайм. “ак само активно атакували н≥копольц≥ ≥ так само дружно захищались гост≥, нер≥дко граючи на в≥дб≥й. ќдного разу ≥ “локомотив” ледве не в≥дкрив рахунок. ÷е сталос€ у ту мить, коли воротар “ олоса” —≥денко вимушений був вступити у боротьбу за м’€ч, необачно вийшов за межи штрафного майданчика.
¬се ж наш≥ спортсмени примусили гостей почати з центру пол€. ÷е зробив ѕ. Ќайда з 11-го.

" олос" - "јвангард" –овно

¬с€ тактика команди “јвангард” зводилась до руйнуванн€ атак “ олоса”, дл€ чого часто застосовувались не зовс≥м спортивн≥ прийоми.
Ќа жаль, судд≥ з перших хвилин не попередили груб≥сть, ≥ гра втратила свою видовищн≥сть. ћатч часто переривавс€, бо футбол≥сти не могли вгамувати нерви. Ўтрафн≥ удари призначались то в один, то в ≥нший б≥к.
—≥льськ≥ спортсмени прагнули перемоги. ÷е бажанн€ було на сц≥льки великим, що ≥нод≥ нав≥ть заважали футбол≥стам спок≥йно розпор€жатис€ м’€чем. „ерез зайву посп≥шн≥сть вони або ж не узгоджували своњ д≥њ, або ж били по воротах неточно. ÷им користувалис€ гост≥, граючи на в≥дб≥й.
 оли в першому тайм≥ ровенц€м ще вдалос€ к≥лька раз≥в контратакувати, то в друг≥й половин≥ “ олос” “сид≥в” на воротах гостей. ј з 20-њ по 25 хвилину вдавс€ до штурму вор≥т “јвангарда” ≥ просто дивно, що м’€ч не побував у с≥тц≥.

" олос" - "“орпедо" Ћуцк
-----------------------------------------------------------------------

ѕеред початком матчу пройшов др≥бний дощ, ≥ на слизькому пол≥ футдол≥сти 15-20 хвилин почували себе не зовс≥м впевнено, часто допускаючи помилки ѕроте, к≥лька атак могли принести неприЇмност≥ гост€м ≥ господар€м.
« середини тайму спортсмени пристосувались до пол€, ≥ м’€ч вже не “блукав”, окреслив ч≥тк≥ л≥н≥њ задум≥в футбол≥ст≥в. ¬решт≥, п≥д час одн≥Їњ з атак “ олоса” в≥н потрапив до  ол€дюка ≥ √ерг≥й з-за меж штрафного майданчика сильно й красово послав його в верхн≥й кут вор≥т. ¬оротар гостей “имофеЇв н≥чого не м≥г вд≥€ти.
ƒещо н≥зн≥ше  ол€дюк техн≥чно обв≥в трьох захисник≥в ““орпедо” ≥ задав удару. “имофЇЇв дот€гнувс€ до м’€ча, в≥дв≥в на кутовий. ѕ≥сл€ подач≥ кутового вже  азанцев м≥г в≥дзначитись, але послав м’€ча над перекладиной.
ƒругий м’€ч у воротах “торпедо” побавав у середин≥ другого тайму. √оршков пройшов по правому краю, зм≥стивс€ в штрафний майданчий ≥ хот≥в зробити передачу паралельно до вор≥т, але захисник з≥грав рукой. —удд€ з  иЇва ¬. ѕетров вказав на 11-й. Ўтарфний виконував ѕ. Ќайда. ¬≥н обманув воротар€, примусив його кинутис€ в л≥вий кут, м’€ча послав не сильно, але точно в правий 2:0. Ќаприк≥нц≥ матчу н≥копольськ≥ футьол≥сти могли ще раз дрбитис€ усп≥ху, але на сильний удар √оршкова встиг зреагувати воротар – ≥ м’€ч, вдарившись у перекладину, в≥дскочив у поле.

" олос" - "—партак" ∆итомир
---------------------------------------------------------------

” цьому матч≥ вперше за с≥льських спортсмен≥в виступав вихованець н≥копольського низового футболу ћикола ёр молодий футбол≥ст дебютував дуже вдало. ¬≥н продемонстрував хорошу техн≥ку, про€вив велике старанн€, встигав брати учпсть в орган≥зац≥њ атак ≥ своЇчасно приходив на допомогу захисникам. √ру з≥ “—партаком” вс≥ спортсмени провели не великому р≥вн≥.
¬же початок гри об≥ц€в гл€дачам ц≥каве спортивне видовище. ≤ вони стали св≥дками д≥йсно красивого спектаклю. ћатч почавс€ без будь-€коњ розв≥дки. ѕ≥сл€ швидкоњ атаки јнтонюк ув≥рвавс€ в штрафний майданчик гостей ≥ сильно пробив. м’€ч пройшов за к≥лька сонтиметр≥в в≥д вор≥т. ћинуло буквально 3 хв. ≤ вже граючий тренер “—партака” ¬.  ащей виходить на ударну позиц≥ю, але в ноги йому см≥ливо кинувс€ ј. —≥денко. ћ’€ч в≥дскочив до п≥взахисника гостей Ћ “каченка. “ой не зум≥в з 7-ми метрового попасти в ворота.
ј вже новий вал накочуЇтьс€ на позиц≥њ житомирц≥в – штанга р€туЇ њх в≥д неминучого гола. “а раптом, коли йшла 20 хвилина, п≥д час одн≥Їњ з контратак “—партака”, за гру рукою “ олос” покараний 11-м 1:0.
“а недовго торжествували гост≥. ўойно с≥льськ≥ спортсмени ввели м’€ч у гру з центра пол€, €к ¬. «еленський встановлюЇ р≥вногвагу.
ƒругу половину першого тайму н≥копольц≥ майже повн≥стю провели на половин≥ спартак≥вц≥в, але зб≥льшити рахунок њм так ≥ не вдалос€. «ате другий тайм почавс€ усп≥шно дл€ “ олоса”. ¬же на трет≥й хвилин≥ —. Ѕритченко проводить другий м’€ч у ворота, €к≥ захищаЇ ј. —нег≥рьов. ј буквально через дв≥ хвилини ѕ. Ѕасов в≥дшукав дальн≥й в≥д воротар€ кут. ¬≥дчайдушний кидот ј. —ниг≥рьова н≥чого не дав. 3:1.
ј пот≥м була все та ж красива зр≥ла сол≥дна гра “ олоса” ≥ мужн≥й оп≥р “—партака”: у ¬.  аще€ наш воротар зн€в м’€ча з ноги, не використав в≥дм≥нноњ можливост≥ дл€ вз€тт€ вор≥т √.  ол€дюк. ≤ так весь час. Ќапр€мки атак зм≥нювались, але перевага наших земл€к≥в була очевидна. ≤ наприк≥нц≥ матчу остаточно закр≥пив усп≥х своЇњ команди в≥дм≥нним ударом —. Ѕритченко 4:1.

2 ≥ 3 липн€ на стад≥он≥ “—партак” пройшла зустр≥ч з улюбленими артистами к≥но ≥ театру, з прославленими футбол≥стами-ветеранами кињвського “ƒинамо”. « ц≥кав≥стю спостер≥гали гл€дачи футбольну зустр≥ч м≥ж “ олосом” ≥ гост€ми ≥з столиц≥ ”крањни, серед €ких були: —еребр€ников, “ро€новський, ѕершин, Ѕогданович, ѕопович, ќстровський, ™всеЇнко, Ўевченко, Ѕишовець, Ѕалак≥н та ≥нш≥.

" олос" - "√оверла" ”жгород
------------------------------------------------------------

ѕерш≥ хвилини гри пройшли в атаках, обоп≥льних ≥ досить гострих. —початку наш воротар —≥денко своЇчасно зреагував на сильний удар нападаючого “√оверли”, пот≥м вже гост≥ понервували, л≥кв≥дуючи багатоходову атаку н≥копольц≥в. ѕ≥сл€ першоњ половини першого тайму темп гри дещо спав. јле п≥д час одн≥Їњ з атак ѕрилепський сильно ударив ≥ воротар неспод≥вано дл€ самого себе закинув м’€ча у власн≥ ворота.
ј коли почавс€ другий тайм ≥ пройшло 1,5-2 хвилини, н≥копольц≥ швидко просочились у росташуванн€ ужгородського захисту, м’€ч потрапив до ѕрилепського, ≥ в≥н без обробки точно послав його у с≥тку вор≥т 2:0. ƒе€кий час п≥сл€ цього точилас€ позиц≥йна боротьба, пот≥м знову, €к ≥ в першому тайм≥, футбол≥сти упов≥льнили темп. ≤ це сталос€ причиною ще одного гола. Ќа цей раз вже м’€ча довелось д≥ставати з вор≥т —≥денков≥.
Ќаш захист проглед≥в швидкий прох≥д —еха, ≥ той уразив ворота н≥копольц≥в.

" олос" - — ј Ћьвов
-----------------------------------------------

ѕод≥њ на футбольному пол≥ розвивалис€ досить швидко ≥ неприЇмно дл€ гостей. ўе секундом≥р не в≥драхував половину першого тайму, а вже два господар≥ пол€ (ѕрилепський ≥ јнтонюк) примушували њх починати гру з центру. ÷е не значить, що у наших земл€к≥в був слабкий суперник. Ќапад льв≥в’€н д≥€в винах≥дливо швидко ≥ нер≥дко заставл€в помил€тис€ наших захисник≥в. ќсобливо вид≥л€лись у них техн≥чний √амал≥й, ёрчишин, ”стинов, едине, чого бракувало нападаючим,-довершальних удар≥в. ƒо того ж, в≥дчуваючи, що захист ≥ воротар  утлан не знаход€ть протид≥њ н≥копольц€м, вони атакували з огл€дкою на своњ тили.
Ќа перерву команди п≥шли з рахунком 2:1.
ѕ≥с€ в≥дпочинку гост≥ дещо посилили натиск, њм не раз вдавалос€ створити небезпечну ситуац≥ю у штрафному майданчику “ олоса”. ≤ перш≥ хвилини в≥дчувалас€ втома ≥ неузгоджен≥сть в д≥€х нашого захисту. ƒалас€ взнаки напружен≥сть попередн≥х матч≥в, к≥лька гравц≥в ще не позбулис€ травм. ” цю мить плтр≥бен був гол, ≥ Ѕасов застаЇ зненацька воротар€ льв≥в’€н. ј незабаром ”сенко, €кмй включивс€ у гру в другому тайм≥, пройшов по правому краю ≥ вдало послав м’€ча на л≥н≥ю воротарського майданчика, де Ѕасов красиво головою скерував його в с≥тку. 4:1. ўе через к≥лька хвилин знову – таку по правому краю пройшов вперед ¬. «еленський ≥ переадресував м’€ча на л≥вий кут центрального майданчика гостей. јнтонюк сильно, без обробки вдарив по воротах – 5:1. ј коли до ф≥нального свистка залишалос€ трохи б≥льше хвилини, той же јнтонюк ще раз добивс€ усп≥ху.

" олос" - — ј ќдесса
-------------------------------------------------

Ќ≥копольц≥ виходили на гру в≥дмоб≥л≥зованими, нац≥леними на перемогу, у своЇму кращому склад≥ – —≥денко, Ѕульба, Ќайда, „умак, ѕилипенко, Ѕритченко, ¬. «еленко (”сенко 80 хв.), ѕрилепський, Ѕасов, јнтонюк, ћельников. ќдесити були готов≥ до важкого матчу. —ильн≥ ≥ досв≥дчен≥ вони знали, що суперник н≥чим не поступаЇтьс€. “ому особливих ≥люз≥й не мали ≥ вир≥шили тримати оборону, д≥ючи попереду лише на контратаках.
јле в першому тайм≥ контратак не було. „асто арм≥йц€м доводилось тримати в заист≥ до 8-9 гравц≥в. ≤ неправильно було б п≥дозрювати њх у суто захисн≥й тактиц≥. ƒо такого незаздр≥сного житт€ њх примусили господар≥ пол€. ¬ першому тайм≥ матчу не було л≥н≥њ нападу, п≥взахисту, захисту у “ олоса”, був Їдиний орган≥зм, €кий д≥€в одночасно на вс≥х д≥л€нках кола, не залишаючи суперников≥ найменшоњ над≥њ на будуванн€ атак. « першоњ хвилдини матчу н≥копольц≥ вели безперервний масований наступ.
Ќаш≥ земл€ки принаймн≥ трич≥ до перерви могли в≥дкрити рахунок. „удова комб≥нац≥€: ¬. «аленський виграв одноборство з суперником, точно послав м’€ча в район 11-њ позначки. “ут його прийн€в на груда ѕрилепський, скинув вперед ≥ завдав удару. јле через посп≥шн≥сть не влучив по воротах. „ерез 10 хвилин не менш красива багатоходова комб≥нац≥€ зак≥нчилась ударом Ѕасова тр≥шки вище вор≥т. ј за к≥лька хвилин до к≥нц€ тайму 100 % можливост≥ дл€ вз€тт€ вор≥т не зм≥г використати ћельник. ƒо нього потрапив м’€ч, коли в≥н був поруч з боковою штангою вор≥т Ќефедова. ¬оротар гостей н≥чого не м≥г вд≥€ти, в≥н нав≥ть не зм≥г зробити спробу закрити кут, але ћельников ударив занадто сильно – ≥ м’€ч зр≥завс€ з ноги.
¬есь перший тайм н≥копольц≥ провели на Їдиному диханн≥. ѕ≥сл€ перерви вони к≥лька хвилин грали у пов≥льному темп≥. ќдесити, в≥ривши, що суперник стомивс€, част≥ше почали бити в контрнаступ. “а над≥йно д≥€в захист, очолюваний Ќайдою, €к завжди впевнено ≥ пильно частував наш воротар —≥денко. Ћише дв≥ч≥ гост≥ загрожували його воротам, але ќлександр вийшов переможцем.
ƒесь у середин≥ другого тайму н≥копольц≥ тр≥шечки добавили у швидкост≥, а згодом знову перейшли на половину суперника. Ќаприк≥нц≥ матчу тренери “ олоса” випустили на поле ”сенка зам≥сть «еленського. ƒовгий час в≥н не м≥г “попасти” в гру. “а ось йшла передостанн€ хвилина. Ќайда в≥д центру пол€ дав точний пас на правий край Ѕасову, той об≥грав захисника одесит≥в, точно виклав м’€ча в центр ≥ ”сенко прекрасним ударом метр≥в з 25-ти в≥дправив його в верхн≥й кут вор≥т. ÷ей гол став окрасою матча.

" олос" - "—удостроитель" Ќиколаев
-------------------------------------------------------------------

—уднобуд≥вники, виход€чи на поле н≥копольц≥в ставили перед собою завданн€ не пропустити м’€ча ≥ дл€ виконанн€ не соромилис€ т€гнути час, грти на в≥дб≥й ≥ т.д. “ олосу” гра не вдавалас€. « перших хвилин вона йшла спок≥йно, м’€ч подовгу “блукав” посередин≥ пол€, а коли н≥копольц≥ виходили на ударн≥ позиц≥њ, то не завжди вм≥ли добре роспор€дитис€ м’€чами. √ост≥, з≥бравшись по 8-9 чолов≥к у штрафному майданчику, в≥дчайдушно кидалис€ в ноги, щоб з≥рвати комб≥нац≥ю господар≥в. “ олос” мав к≥лька реальних можливостей в≥дкрити рахунок ≥ в першому ≥ в другому таймах. ћогли в≥дзначитись ≥ ћельников, ≥ Ѕасов, ≥ ѕрилевський. јле њм бракувало св≥жост≥, а отже й гостроти й точност≥. ћ’€ч п≥сл€ удар≥в потрапл€в у штангу, або за к≥лька сантиметр≥в в≥д нењ покидав поле, в ≥нших випадках вдало грав воротар.

" олос" - " ристалл" ’ерсон
---------------------------------------------------------------------

Ќаш≥ спортсмени з першоњ хвилини матчу провели наполеглив≥ атаки на ворота гостей, п≥дключаючи до нападу ≥ середню л≥н≥ю. ≤ душе швидко на 5-й хвилин≥ гри, на воротарському майданчику ј. Ќовикова виникала загрозлива ситуац≥€. ’ерсонц≥ к≥лька раз≥в в≥дбивали м’€ч, але в≥н знову потрапл€в до н≥копольц≥в ≥ врешт≥ п≥сл€ удару «еленського зупинивс€ в с≥тц≥ вор≥т.
√ост≥ почали з центру пол€. ѕрагнучи €комога швидше встановити р≥вновагу, провели к≥лька атак. јле шкода, що пропущений м’€ч не моб≥л≥зував њх до пошук≥в шл€х≥в до вор≥т господар≥в, а викликав одне роздратуванн€. ¬они вдалис€ до неспортивних прийом≥в. Ќ≥копольц≥ ж робили своЇ. ƒобре пам’€таючи, що найкоротший шл€х до перемоги лежить через ворота суперника, йшли вперед, перев≥р€ючи готовн≥сть Ќовикова ударили з р≥зних в≥дстаней. ¬≥н к≥лька раз≥в виручав свою команду, ≥ все ж Ѕритченко примусив його один раз д≥стати м’€ч з с≥тки вор≥т.

" олос" - "јтлантика" —евастополь
------------------------------------------------------------------------

√остроњ боротьби, €ку спод≥валис€ побачити вбол≥вальники у зустр≥чи нашого “ олоса” з севастопольською “јтлантикою” не вийшло. √ост≥ €кось в≥дразу без бою в≥ддали середину пол€ ≥ там господарювали Ѕритченко з «еленським, постачаючи весь час м’€ч≥ своЇму нападу. Ћише к≥лька раз≥в севастопольц≥ небеспечно загрожували воротам “ олоса”. јле це були не командн≥ зусилл€, а скор≥ше ≥мпров≥зац≥€ нападаючих √ригорьЇва ≥ Ќауменка, €к≥ намагалис€ поодинц≥ добитис€ усп≥ху.
”же до 20-њ хвилини матчу наш≥ земл€ки повели в рахунку. ѕот≥м вони могли додати ще принаймн≥ 2 м’€ч≥. ќдного разу гостру передачу отримав Ѕасов ≥, залишивши за спиною захисник≥в вийшов сам на сам з воротарем “јтлантики” √удзем. Ѕасов спок≥йно послав м’€ча мимо нього в дальн≥й кут вор≥т. “а в цю мить прозвучав свисток судд≥, в≥н визначив у Ѕасова положенн€ поза грою.
ћ≥н≥стерство с≥льського господарства ”крањни, ѕрезид≥€ ÷ентральноњ –ади ƒ—“ “ олос” сердечно поздоровл€ють колектив футбольноњ команди ≥ прац≥вник≥в спортклубу з призовим м≥стом у чемп≥онат≥ —–—– з футболу.

÷ентральний захисник “ олоса” майстер спорту ѕетро Ќайда

»тоги футбольного сезона 1977 года
--------------------------------------------------------------------

ƒобре слово хочетьс€ сказати на адресу нашого “ олоса”. ≤ не т≥льки тому, що в≥н став бронзовим призером, а у зв’€зку з тим, що продемонстрував заздр≥сну стаб≥льн≥сть, майстерн≥сть, зр≥л≥сть. якщо багато футбольних спец≥ал≥ст≥в вважали 8 м≥сце “ олоса” в минулор≥чному сезон≥ випадков≥стю, то зараз усп≥х н≥копольц≥в вважають уже сенсац≥йним, але законом≥рним. ћолодий клуб уже з перших тур≥в дов≥в, що здатний вести боротьбу на р≥вних з будь-€кою командою зони. “ренери команд суперниць в≥дзначали велику працездатн≥сть, нестримне бажанн€ перемоги, хорошу ф≥зичну п≥дготовку, сплав досв≥ду й молодого запалу в команд≥ “ олос”.
Ќин≥шнього сезону в≥дм≥нно з≥грала захисна л≥н≥€, €ку очолював майстер спорту кап≥тан команди ѕетро Ќайда. ¬ище будь – €ких похвал з≥грав ќлександр —≥денко – наш над≥йний страж вор≥т.
«вичайно, нам хот≥лос€ б, щоб “ олос” пропускав у своњ ворота €комога менше м’€ч≥в. ≤ все ж сьогодн≥ ми повинн≥ в≥дзначити над≥йн≥сть ¬. Ѕульби, —. „умака, ћ. ѕилипенка у захмст≥, диспетчерськ≥ зд≥бност≥ ¬. јнтоненка, ћ.  оноваленка, —. ”сенко. ¬≥дм≥нно з≥грала й атакуюча ланка “ олоса”. ќсобливо њњ д≥њ посилилис€ з приходом у команду ¬. ѕрилепського та ј. ћельникова. ” взаЇмод≥њ з ѕ. Ѕасовим, ¬. «еленським, —. Ѕритченком вони стали справжньою грозою дл€ вор≥т суперник≥в. Ќайб≥льше ж забитих м’€ч≥в на своЇму рахунку мають ¬. ѕрилепський – 13, ѕ. Ѕасов – 12, ј. ћельников – 10. «агалом “ олос” на другому м≥ст≥ по к≥лькост≥ забитих м’€ч≥в, на першому – одесити. Ќин≥шнього сезону в ≥стор≥њ нашоњ футбольноњ команди було 3 пам’€тн≥ под≥њ: зустр≥ч з арм≥йц€ми Ћьвова 20 травн€ була 50-м матчем в друг≥й л≥з≥, ™вген ”сенко в матч≥ з “—перанцею” забив 50-й гол команди, 100 м’€ч “ олоса” побував у воротах житомирського “—партака” п≥сл€ удару ѕетра Ќайди.
Ќаш≥ футбол≥сти подарували нин≥шнього сезону своњм вбол≥вальникам багато красивих матч≥в, рад≥сних хвилин зустр≥ч≥ з красивим футболом.